Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

"Oświęcim - Praga" w obiektywie Jarosława Fiedora i Witolda Saganiaka

W dniach od 12 października do 30 listopada 2020 roku w ramach projektu "Prezentacje" z cyklu "Przestrzeń artystyczna" w Osiedlowym Domu Kultury Zasole zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć z planu filmu pt. "Oświęcim-Praga" w reżyserii Mirosława Ganobisa i Tomasza Klimczaka. Film kręcono między innymi w czeskiej Pradze, Słowacji, Krynicy Górskiej, Oświęcimiu i okolicach.

Na zdjęciach można będzie zobaczyć aktorów - amatorów, którzy wcielili się w historyczne postacie, zabytkowe samochody i oryginalne miejsca, w których kręcono film.
Film przedstawia historię o przedwojennym samochodzie Oświęcim-Praga, która stała się kanwą pełnometrażowego filmu, stworzonego przez grupę pasjonatów z Oświęcimia. W filmie pokazano miasto z lat trzydziestych - właścicieli oraz pracowników fabryki. Motoryzacyjną historię połączono z wątkiem miłosnym.

To już trzeci film zrealizowany przez miłośników historii z Oświęcimia. Tym razem zafascynował ich samochód Oświęcim-Praga, który był montowany w latach trzydziestych w fabryce w Oświęcimiu. Jeździli nim między innymi malarz Wojciech Kossak, śpiewak Jan Kiepura i rajdowy mistrz Polski Jan Ripper.

Wystawę fotografii wsparła: Firma fotograficzna Chromat sp. z o.o. z Oświęcimia.

Info: www.odkzasole.pl

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)