Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

MOJA PASJA - wystawa czasowa w Muzeum Zamek w Oświęcimiu

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na otwarcie wystawy czasowej, MOJA PASJA - bogatej kolekcji aparatów fotograficznych Wiesława Pidło.

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 sierpnia 2019 o godzinie 18.00, wstęp wolny.

Wiesław Pidło jest mieszkańcem Chełmka, emerytowanym pracownikiem kopalni "Janina", w latach 1977 do 1980 był fotoreporterem "Echo Chełmka", wielki miłośnik fotografii, a także pasjonat motocykli.

Na wystawie kolekcjoner zaprezentuje zbiór aparatów analogowych, który w tej chwili składa się z ponad 80 egzemplarzy i wciąż jest uzupełniany. Wiesław Pidło dba aby wszystkie aparaty były sprawne, by każdym z nich móc robić zdjęcia. Jego hobby polega nie tylko na samym gromadzeniu poszczególnych modeli, ale również na gromadzeniu dokumentacji każdego z nich.

W swojej pasji Pan Wiesław stara się kompletować całe serie aparatów takich marek jak np. Zorka, Fed, Exa, Zenit, Practica i aparaty japońskie na gwint m42. Posiada w zbiorach jeden z pierwszych aparatów cyfrowych Panasonic KXL-600A o rozdzielczości matrycy 0,3 mpix. Najstarszym aparatem w kolekcji jest skrzynkowy Kodak - tzw. "camera obscura" z 1902 r., aparaty mieszkowe z początku XX wieku m.in. Welta z 1914 r., który służył jako aparat studyjny.

Wystawa będzie udostępniona do 22 sierpnia.

Żródło: http://muzeum-zamek.pl 

 

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)