Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Nasze żony - spektakl z Teatru Syrena w Warszawie w Oświęcimskim Centrum Kultury

12 stycznia 2019 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl z Teatru Syrena w Warszawie w wykonaniu Wojciecha Malajkata, Wojciecha Pszoniaka i Jerzego Radziwiłowicza, w reżyserii Wojciecha Pszoniaka, pt. "Nasze żony".

To zaskakujący, pełen zwrotów akcji komediodramat, obmyślony na trzech wirtuozów aktorstwa - Wojciecha Pszoniaka, Jerzego Radziwiłowicza i Wojciecha Malajkata. Jest to opowieść o próbie, przed jaką staje wieloletnia przyjaźń trzech mężczyzn. Na rozważaniach o trudnych wyborach między moralnością a lojalnością się nie skończy.

"Nasze żony" to sztuka, w której aktor jest na pierwszym planie, jest podmiotem, a nie - jak to się dziś często zdarza - przedmiotem. Lubię taki teatr. Taki teatr jest mi bliski. Interesują mnie ludzkie losy, zmaganie się człowieka z życiem. Nie chcę, by coś przeszkadzało mi w zbliżeniu się do człowieka, w jego zrozumieniu. Wybrałem tę sztukę również dlatego, żeby spotkać się na scenie z moimi wspaniałymi Kolegami - Wojtkiem Malajkatem i Jurkiem Radziwiłowiczem. | Wojciech Pszoniak

Nasze żony | Nos Femmes

tekst: Éric Assous
przekład: Bogusława Frosztęga
reżyseria: Wojciech Pszoniak
scenografia, kostiumy: Barbara Hanicka
światło: Artur Wytrykus
projekcje: Michał Jankowski
obsada: Wojciech Pszoniak, Jerzy Radziwiłowicz, Wojciech Malajkat
premiera: 5.05.2017
czas trwania: 90 minut    
bilety: 100 zł, 90 zł, 80 zł

Źródło: Oświęcimskie Centrum Kultury

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)