Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau wydłuża godziny zwiedzania

Ze względu na rosnące zainteresowanie odwiedzających w sierpniu wydłużone zostaną godziny otwarcia Miejsca Pamięci Auschwitz. Muzeum będzie można zwiedzać od 8.00 do 20.30.
W godzinach 8.00-16.00 zwiedzanie będzie się odbywać wyłącznie w grupach z przewodnikiem. Od godz. 16.00 dostępne będą także bezpłatne karty wstępu dla osób, które chcą zwiedzić Miejsce Pamięci samodzielnie. Wszyscy chętni powinni zaopatrzyć się w karty wstępu na stronie visit.auschwitz.org. Niezarezerwowane karty wstępu są dostępne w Muzeum w dniu wizyty, jednak Muzeum nie może zagwarantować możliwości wejścia osobom  przyjeżdżającym bez rezerwacji.  Dodatkowo od 1 sierpnia rezerwacji będzie można dokonywać na 90 dni przed terminem wizyty, a także dostępne będzie zwiedzanie studyjne. 
Wstęp na teren do obu części byłego obozu - Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau - odbywa się wyłącznie na podstawie karty wstępu. Wizyta rozpoczyna się w Auschwitz I. 
Dla zachowania bezpieczeństwa zwiedzanie z przewodnikiem w tzw. turach dla odwiedzających indywidualnych odbywa się w mniejszych nich dotychczas grupach, maksymalnie do 15 osób. Zmniejszona jest też liczba osób łącznie przebywających na terenie. Odwiedzający proszeni są o zachowanie bezpiecznego dystansu interpersonalnego - zarówno przed wejściem do Muzeum, jak i podczas zwiedzania. Na terenie obowiązują te same przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa, jak w całej Polsce. W kilku miejscach na terenie Muzeum zostały też umieszczone aparaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk, a przed wejściem stanęła specjalna bramka dezynfekcyjna.
Dla odwiedzających przygotowana została specjalna trasa zwiedzania, która minimalizuje liczbę miejsc, w których odwiedzający Muzeum przechodzą obok siebie. Wewnątrz budynków należy poruszać się wyłącznie wytyczoną jednokierunkową trasą. Większa przestrzeń powstała dzięki usunięciu z wystawy wszystkich poziomych gablot, co umożliwia zachowanie bezpiecznego dystansu podczas zwiedzania.
Dla zwiększenia bezpieczeństwa przewodnicy Muzeum podczas oprowadzania noszą przyłbice ochronne, a odbiorniki oraz słuchawki wykorzystywane podczas zwiedzania spełniają wszystkie wymogi sanitarne. Odwiedzający mogą korzystać także ze swoich słuchawek, które muszą pasować do portu minijack.
Odwiedzający mogą także skorzystać z nowej księgarni Muzeum, która została otwarta w historycznym budynku bramy byłego obozu Auschwitz II-Birkenau.  

Wychodząc naprzeciw osobom, które były i nadal są gotowe wspierać Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, mają możliwość przekazania darowizny w momencie rezerwacji poprzez specjalny system (tzw. "pay what you want"). 

Żródło: www.auschwitz.org

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)