Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

ZNÓW MNIE ZNAJDZIESZ POD CHOINKĄ - KONCERT

Koncert Basi Stępniak-Wilk z zespołem
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas na który czekamy z utęsknieniem każdego roku. Muzeum Zamek w Oświęcimiu pragnąc wprowadzić Państwa w przedświąteczny nastrój zaprasza na koncert "Znów mnie znajdziesz pod choinką" w wykonaniu Basi Stępniak-Wilk z zespołem.

Koncert odbędzie się 8 grudnia 2019 o godzinie 17.00, bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum Zamek  (ul. Zamkowa 1) i w Ratuszu (Rynek Główny 2).

W autorskich piosenkach, niekiedy pastorałkach, Basia Stępniak-Wilk przekonuje nas, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko próba zbliżenia się do Nowonarodzonego, ale także do siebie nawzajem. Śpiewa - to lirycznie, to z przymrużeniem oka - o tym, że pod choinką można znaleźć prezenty, choćby słodko - gorzką "Bombonierkę", ale można też znaleźć miłość drugiej osoby, miłość wyrażoną nawet samą jej obecnością. A jeśli trafi się samotność, to zawsze tuż obok unoszą się anioły, które wytrwale i skutecznie pracują nad prostowaniem naszych ścieżek.

Basia Stępniak-Wilk ? ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności. Imponującą listę nagród przyznanych tej artystce i jej piosenkom wieńczy prestiżowa Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego. Pierwsze szlify Basia zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot, z którym do dziś jest związana ? zatem jej występy to nie tylko liryczne zamyślenia, ale i spora dawka humoru.
"Znów mnie znajdziesz pod choinką", muzyka Basia Stępniak-Wilk, Aleksander Brzeziński, Andrzej Zarycki, słowa Basia Stępniak-Wilk.

Wykonawcy:
śpiew ? Basia Stępniak-Wilk
fortepian ? Jasiek Kusek 
kontrabas ? Michał Braszak                         
fagot, melodica, EWI, cajon ? Paweł Solecki

Źródło: Muzeum Zamek w Oświęcimiu

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)