Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Jesteś tutaj: You are here: Du bist hier: MSiT PL >> Miasto Oświęcim >> Sport >>

Sport

Dla mieszkańców Oświęcimia sport i rekreacja zawsze stanowiły ważną dziedzinę życia. Mając doskonałe zaplecze sportowe wielu z nich decyduje się na uprawianie sportu wyczynowego, sporo jest także zapalonych kibiców i ludzi, którym bliski jest aktywny wypoczynek.

W 1999 roku swoją działalność rozpoczął Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który od początku funkcjonowania zajmuje się organizacją imprez sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców miasta, oraz rozmaitych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Działające tu licznie sekcje sportowo-rekreacyjne takie jak ju-jitsu, czy mini-siatkówki i ligi: siatkówki, koszykówki, brydża sportowego, tenisa stołowego i piłki ręcznej angażują młodzież w aktywne spędzanie wolnego czasu.

Miasto Oświęcim posiada bardzo dobre warunki do czynnego i rekreacyjnego uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Mieszkańcy miasta oraz ci, którzy decydują się na pobyt w Oświęcimiu, skorzystać mogą z krytej pływalni o wymiarach olimpijskich, hali lodowej, kortów tenisowych (przy ul. Jaracza) oraz licznych boisk sportowych. Już teraz korzystać można z boisk do piłki nożnej należących do MOSiR w międzywale rzeki Soły, zespołu boisk na Os. Stare Stawy oraz boiska do piłki nożnej znajdującym się na Oś. Domków Szeregowych. Oświęcim uczestniczy również w rządowym programie budowy takich obiektów pn. "Moje Boisko - Orlik 2012". W ostatnim czasie powstały trzy tego typu miejsca na terenie miasta, jeden z nich znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 5 (ul. Obozowa), przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych (ul. J. Bema), przy Powiatowym Zespole nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego oraz  przy Szkole Podstawowej nr 9. Zimową porą ruch na świeżym powietrzu zapewniają sezonowe lodowiska (ul. Obozowa, przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz przy ul. Batorego).

Dobre zaplecze sportowe w postaci obiektów pozwalających na uprawianie wielu dyscyplin sportowych oraz profesjonalnie wyszkolona kadra trenerska to atuty miasta, które może poszczycić się wieloma sukcesami odnoszonymi przez sportowców stawiających tu swoje pierwsze kroki, obecnych na arenie międzynarodowej. Na trwale w historii oświęcimskiego hokeja zapisała się również lokalna drużyna - Unia Oświęcim - wielokrotni zdobywcy tytułu mistrza Polski.

Oświęcim to miejsce, gdzie prężnie rozwija się sport amatorski reprezentowany przez ponad 20 działających tu stowarzyszeń a organizowane cyklicznie imprezy sportowe gromadzą tłumy kibiców i amatorów aktywnego wypoczynku. Dużym powodzeniem wśród mieszkańców cieszy się organizowany corocznie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Rajd Rowerowy - rodzinna impreza dla fanów dwóch kółek. Trasa przejazdu, za każdym razem nieco inna, licząca około 30 km pozwala na podziwianie piękna ziemi oświęcimskiej. Oświęcimski Klub Biegacza "Zadyszka" popularyzuje i zachęca do prowadzenia zdrowego stylu życia, organizując cyklicznie swój maraton.

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/