Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Koncert Noworoczny w Muzeum Zamek w Oświęcimiu

Muzeum Zamek w Oświęcimiu serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 13 stycznia 2019 r. o godzinie 18.00 w sali reprezentacyjnej muzeum.

"ba...ROCKOWY KARNAWAŁ" czyli Rock i Pop lat 60 i 70 XX w. przeplatany pięknem muzyki żydowskiej. Wykonawcami koncertu będą wspaniali muzycy -Kwintet Śląskich Kameralistów, który występował już w murach zamkowych i przyjęty był z wielkim zachwytem i aplauzem przez publiczność.

Wykonawcy: Dariusz Zboch - skrzypce, Jakub Łysik - skrzypce, Jarosław Marzec - altówka, Katarzyna Biedrowska -  wiolonczela, Krzysztof Korzeń - kontrabas.

Muzykom towarzyszyć będzie wybitny młody pianista Mateusz Kołakowski jako specjalny gość wieczoru. Wspólnie z zespołem wykona perełkę muzyki kameralnej - Kwintet fortepianowy A-dur "Pstrąg" op.114 Franza Schuberta, utwór bardzo rzadko grywany w Polsce.

Bilety na koncert w cenie 50 zł, do nabycia w RATUSZU - (Rynek Główny 2) od 4 grudnia (w dniach: wtorek - piątek, oraz w niedzielę w godz. 10.00 -16.00).

Info: Muzeum Zamek 


Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)